Yüzeysel bir konuya sahip olmasıyla bilinen Borderlands serisi, bu sefer bir macera (adventure) oyunuyla geri dönüyor; üstelik dümende Telltale Games var.

Pandora‘ya bu sefer bir macera oyunu için dönmeye hazır mısınız? İlk oyunuyla çıktığı yılın en beklenmedik başarılarından birini yakalayan ve 2. oyunla çıtayı yükselten Gearbox‘ın Borderlands serisi, bu sefer Telltale Games elinde bir macera (adventure) oyunu olarak işleniyor. Oyunun adıTales from the Borderlands.

Hem ilk iki oyunda gördüğümüz karakterleri, hem de yeni karakterleri görebileceğimiz oyun iki ana karakteri, Fiona ve Rhys’ı bizlere tanıtacak. Tıpkı The Walking Dead oyunu gibi bölüm bölüm sunulacak olan macerada, Borderlands 2’de yaşananların hemen ardından Pandora’ya geri dönüyoruz. İçerisinde maceranın yanı sıra serinin asıl olayı FPS‘ye de yer vereceği belirtilen Tales from the Borderlands, elbette bunu Telltale Games’e yakışır şekilde yapacak.

Daha önceden pek çok eğlenceli oyunu bizlerle buluşturan Telltale Games’in halihazırda pek çok mizahi öğe barındıran bir seriyle neler yapabileceğini düşündükçe heyecanlanmamak zor. Tales from the Borderlands’in ilk bölümünün bu yıl içerisinde dijital olarak (büyük olasılıkla Steam üzerinden) sunulması planlanıyor.

Kaynak: http://shiftdelete.net/borderlands-serisi-adventure-oluyor-50912.html