Kendisini No 309 ve Erkenci Kuş’tan sonra şimdi de başka bir fenomen dizide, Bay Yanlış’ta, hayat verdiği sempatik karakterle tanıdığımız başarılı oyuncu Anıl Çelik kendisiyle ilgili merak edilenleri MAG okuyucuları için yanıtladı.

Kendisini No 309 ve Erkenci Kuş’tan sonra şimdi de başka bir fenomen dizide, Bay Yanlış’ta, hayat verdiği sempatik karakterle tanıdığımız başarılı oyuncu Anıl Çelik kendisiyle ilgili merak edilenleri MAG okuyucuları için yanıtladı.

Bay Yanlış dizisi ile ilgili konuşan Anıl Çelik “Dizimiz yeni başladı. Bay Yanlış bir önceki projemiz olan Erkenci Kuş’un Yapımcısı olan Gold Film’e ait bir proje. Kamera arkası ekibimizin yüzde doksanı bir önceki projemizdeki isimler. Bu yüzden bir adaptasyon sorunu yaşamadım. Yönetmenlerimiz Deniz Yorulmazer ve Beste Sultan yeniliğe ve fikirlere açık oldukları için, senaristimiz Aslı Zengin de bu alanların sağlanabileceği durumları kaleme aldığı için devamlı yeni şeyler üreterek daha da eğlenceli hale getirebiliyoruz. Can’da bu konuda birlikte çalışması keyifli ve size alanlar açan bir oyuncu. O yüzden benim için Bay Yanlış gayet keyifli geçiyor. Seyirci de diziyi kabullendi ve sevdi. Daha iyi olmak için hep beraber üretiyoruz” dedi.

Aşk kelimesinin kendisi ne ifade ettiğini de söyleyen başarılı oyuncu “Aşk kelimesi benim için yaşamı, nefesi, tüm duyguları barındırıyor. Bence etrafımızdaki her şeye sevgi ve aşk beslemeliyiz” ifadelerini kullandı.

RÖPORTAJ: DİLARA YURTSEVEN   FOTOĞRAFLAR: ALİ ANIL DURMAZ STYLING: DİLŞAN SELEK-SEDA KIZILTOPRAK   SAÇ: BERK EREN   MAKE-UP: SEDA EMANET   MEKAN: WYNDHAM GRAND KALAMIŞ MARİNA HOTEL

Sizi biraz yakından tanıyabilir miyiz? Nasıl başladı oyunculuk serüveniniz?

15 Aralık 1987 Ankara doğumluyum. İlk, orta ve lise eğitimimi Ankara’da tamamladım. O dönem ailemle birlikte sürekli tiyatro temsillerine giderdik. O sürede tiyatroya olan ilgim başladı. İlerleyen süreçte ise tiyatronun mesleğim olması fikri oluştu ve bu doğrultuda Ankara Sanat Tiyatrosu’nun kursiyerlik sınavına hazırlandım. Böylece birçok şeyi öğrendiğim Ankara Sanat Tiyatrosu‘ndaki eğitimime başladım. Bu sürecin devamında TRT’de günlük dramalarda kamerayla da tanışmış oldum. Eğitimim tamamlandığında İstanbul’da Beykent Üniversitesi oyunculuk bölümüne girerek İstanbul’daki maceraya atılmış oldum ve hayatıma burada devam etmekteyim.

 

Bay Yanlış dizisi çok güzel tepkiler alıyor… Nasıl gidiyor çekimler?

Dizimiz yeni başladı. Bay Yanlış bir önceki projemiz olan Erkenci Kuş’un Yapımcısı olan Gold Film’e ait bir proje. Kamera arkası ekibimizin yüzde doksanı bir önceki projemizdeki isimler. Bu yüzden bir adaptasyon sorunu yaşamadım. Yönetmenlerimiz Deniz Yorulmazer ve Beste Sultan yeniliğe ve fikirlere açık oldukları için, senaristimiz Aslı Zengin de bu alanların sağlanabileceği durumları kaleme aldığı için devamlı yeni şeyler üreterek daha da eğlenceli hale getirebiliyoruz. Can da bu konuda birlikte çalışması keyifli ve size alanlar açan bir oyuncu. O yüzden benim için Bay Yanlış gayet keyifli geçiyor. Seyirci de diziyi kabullendi ve sevdi. Daha iyi olmak için hep beraber üretiyoruz.

 

Dizi sektörünü nasıl değerlendiriyorsunuz? Dijital platform, televizyon dizilerini nasıl etkiledi?

Açıkçası yeni bir mecranın hayatımıza girmiş olması gayet heyecan verici ve olumlu benim açımdan. Dijital mecrada da keyifle takip ettiğim yapımlar var. Seyirciye bir şeyler ulaştırabildiğimiz sürece mecraların çok da bir önemi kalmıyor aslında. Bu tarz yenilikler rekabeti, sesliliği ve kaliteyi arttırır.

 

Kendinizi üç kelime ile anlatacak olsanız nasıl tarif ederdiniz?

Kendime dışardan baktığımda neşeli bir insan olarak görüyorum. Fakat dertleri de olan kendisini sürekli geliştirmeye çalışan bir insanım. Bu ülkede insanların mutlu olmasını istiyorum. Sorunun içeriğinden çıkmış olabilirim, fakat içimden bunları söylemek geldi.

 

Kendinizde en sevmediğiniz özelliğiniz nedir?

Bazen tembel bir insana dönüşüyorum. Belki o an içinde bulunduğum durumlarla da ilgili olabilir; ama bunu da aşmaya, kişisel gelişimimi devam ettirmeye çalışıyorum.

 

Bir süper kahraman olmak isteseniz hangisi olurdunuz?

Açıkçası bir süper kahraman hayranlığım çocukken de olmadı. Fakat Ninja Kaplumbağalar’a bayılırdım. Ekip-dayanışma-yardımlaşma huyum oradan geliyor olabilir. Onlardan birisi olmak isterdim sanırım.

 

Aşk kelimesi sizin için ne ifade ediyor?

Aşk kelimesi benim için yaşamı, nefesi, tüm duyguları barındırıyor. Bence etrafımızdaki her şeye sevgi ve aşk beslemeliyiz.

 

Ankara mı, İstanbul mu?

Ankara benim için farklı bir şehir. Fakat bunu popülist bir yerden söylemiyorum. Ben Ankara’da büyüdüm. Bende o şehrin izleri var, sadece o kadar.

 

Bu yaz için tatil planlamalarınız neler?

Bu yaz çalışıyorum. O yüzden net bir tatil planım yok. Çekim tarihlerinde belli boşluklar oldukça Ege’ye giderim diye bir düşünce var sadece.

BEYAZ HABER AJANSI (BHA)