Show Tv’nin fenomen dizilerinden biri olan “Çukur”da canlandırdığı “Victor” karakteri ile taraflı tarafsız herkesin başarılı bulduğu başarılı oyuncusu Doğan Barış Yaşar, yaptığı açıklamada “Çukur dizisi oyunculuk kariyerime adeta yön verdi dedi.

Açıklamalarına devam eden Doğan Barış Yaşar Çukur dizisinde Victor rolü için kendisine teklif geldiğinde kendisine Rusça ve İngilizce bilip bilmediğinin sorulduğunda iki dili de rahatça konuşuyor olmam hem benim için hem dizinin teknik ekibi için büyük bir avantaj sağladı. Dizinin çekimleri için Antalya’dan İstanbul’a gelirken bir sürü sorun yaşadım. Oynadığım ilk bölümünün yayınlanmasının ardından hayatımın değiştiğini çok kısa sürede hissetmeye başladım. Dışarı çıktığımda bir çok insan yanıma gelip fotoğraf çektirmek istiyordu. Hatta bunlar içinde en ilginç olaylardan birisi de genç bir arkadaş grubundan bir arkadaşımız yanıma gelerek gülümseyerek “Abi sen ‘Çukur’ dizisinde oynayan ‘Victor’ karakteri misin?” diye sordu. Bende kendisine evet deyince bana sarılarak “Abi sayende şu yanımda gördüğün arkadaşlarla iddiaya girmiştim ve şimdi kazandım” demişti. Daha sonra da bu genç arkadaşlarımızla selfie çekip sosyal medya hesaplarımızdan paylaşmıştık” dedi.

Çukur dizisinin kendisine kazandırdıklarını büyük bir mutluluk içinde ifade eden Doğan Barış Yaşar “Dizinin fenomenleri benimle sosyal medyada iletişime girerek dizideki başka karakterleri öldürmemi dahi istediler. Bir dizide kötü bir karakteri oynayıp halkın bu kadar yakın ilgisine mazhar olmak çok sık yaşanan bir şey değildir. Ardından Arka Sokaklar adlı dizide “Esat” karakteri ile oyunculuk hayatıma devam ettim. Şimdi de çok yakın bir zamanda ekranlara gelecek olan “Kızılçağ” adlı dizide “Balduk” karakteri ile dizi izleyicisi ile buluşmanın heyecanını yaşıyorum” diyerek açıklamasını tamamladı.