Bu yıl Galaxy A serisi ile büyük bir başarıya imza atan, Samsung ürün stratejisinde değişikliğe gidebilir. Güney Koreli teknoloji devi Şubat ayında Galaxy S, Ağustos ayında ise Galaxy Note olmak üzere her yıl iki yeni amiral gemisi tanıtıyor.

Samsung, Galaxy Note ve Galaxy S serisini birleştirilecek iddiaları, son günlerde tekrardan gündeme gelmeye başladı. Bu kapsamda Samsung’un önümüzdeki yıl Galaxy S ve Note serisini birleştirerek tek bir seri haline getireceği belirtiliyor.

Amiral gemileri Galaxy One altında toplanacak

Galaxy S ve Galaxy Note modelleri piyasaya sürüldükleri ilk yıllarda aralarında ciddi farklar vardı. Ancak, 2015 yılında piyasaya sürülen Galaxy S6 ve Galaxy Note 5 modelleri ile bu fark azalmaya başladı. Günümüzde ise birçok kullanıcı Galaxy Note’ları, kaleme sahip olan Galaxy S modelleri olarak nitelendiriyor.

Samsung’a yakın kaynaklar şirketin halen bu konuda net kararını vermediğini belirtiyor. Tahminler ise her iki serinin birleştirilmesi halinde Galaxy One adı altında yola devam edileceği yönünde.

Standart modelde kalem yer almazken, Plus modelinde ise S-Pen’e yer verileceği düşünülüyor. Bunu bir örnek ile açıklamak gerekirse, Galaxy One modeli standart bir şekilde gelirken, Galaxy One Plus modelinde S-Pen yer alacak.

Samsung’un bu kararı alması sonrasında yıllık takviminde büyük bir boşluk kalacak. Bu boşluğun katlanabilir telefonlar ile doldurulma ihtimali yüksek. Zira, şirketin Ağustos ayı gibi yeni bir amiral gemisi daha tanıtması gerecek.

Kaynak: https://shiftdelete.net/galaxy-one-galaxy-s-ve-note-ayrimi-sona-erecek