Nissan, LEAF isimli elektrikli aracını 400.000 adet satarak elektrikli araç piyasasına damgasını vurmuştu. Nissan, LEAF’in başarısının ardından şimdi de yeni bir elektrikli araç piyasaya sürmek için hazırlanıyor. Nissan, yeni elektrikli aracının sumunu ilk olarak ABD’deki bayilerine gerçekleştirdi.
Nissan, ülkemizde yüksek bir popülariteye sahip olmasa da elektrikli otomobil sektörünün en önemli oyuncularından biri. Şirket, 2010 yılında piyasaya sürdüğü Nissan LEAF ile 400.000 satış rakamlarına ulaşmıştı. Ancak Nissan, bu sayıyı da aşmak istiyor.

Nissan, LEAF’le yakaladığı başarıyı aşmak için elektrikli bir SUV aracı piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Nissan, yeni elektrikli SUV’unu geçtiğimiz ay ABD’deki perakende bayilerine bir sunum ile tanıttı.

Nissan, yaptığı sunumla beraber elektrikli SUV aracı için önemli detaylar ortaya çıktı. Nissan’ın elektrikli SUV’u tam dolu batarya ile yaklaşık 483 kilometre yol alabiliyor. Nissan’ın elektrikli SUV’unun 483 kilometrelik menzili ile sektörün öncüsü Tesla Model X’e 523 km menziline yaklaşırken Jaguar i-Pace’in 377 kilometrelik menzilini geçmiş oluyor.

Nissan’ın yaptığı sunumda, yeni elektrikli SUV’un saatte 100 km’ye 5 saniyeden kısa sürede çıktığı da belirtildi. Bu süre, Nissan’ın yeni elektrikli otomobilinin fazlasıyla çevik bir araç olacağını gösteriyor.

Nissan’ın yeni elektrikli SUV’unu önümüzdeki aylarda ABD’de piyasaya sürmesi bekleniyor.

Kaynak: https://www.webtekno.com/nissanin-yeni-elektrikli-araci-100-kms-hiza-5-saniyede-cikabiliyor-h76033.html