Türkiye’nin dijital dönüşümüne liderlik eden Türk Telekom’un dijital televizyon platformu Tivibu, salgın nedeniyle gösterime giremeyen filmleri evlere getiriyor.

Türkiye’nin dijital dönüşümüne liderlik eden Türk Telekom’un dijital televizyon platformu Tivibu, salgın nedeniyle gösterime giremeyen filmleri evlere getiriyor.

İnsan odaklı yaklaşımıyla çalışmalarını sürdüren Türk Telekom, sosyal mesafe tedbirleri gereğince vizyona giremeyen filmleri, dijital televizyon platformu Tivibu’da izleyiciyle buluşturuyor. Seç İzle /Tivibu Perde klasöründe yer alan dokuz film, IPTV ve Tivibu Go/Web üzerinden izlenebiliyor.

Uzayda annelik

Eva Green’in başrolünde oynadığı, San Sebastian ve Toronto film festivallerinden ödül kazanan Proxima, Mars’taki uzay görevine hazırlanan kadın astronot Stella’nın hikâyesini konu ediniyor. Bir yıl sürecek uzay görevine seçilen Stella, çok zorlu eğitimlerden geçerken bir yandan da yedi yaşındaki kızını düşünüyor. Kızını geride bırakacağı için suçluluk duyan Stella duygusal bir çöküşün eşiğine geliyor.

Altın Plak ödüllü Jeremy Camp’in yaşamı

Gerçek bir yaşam öyküsünden uyarlanan Aşka İnan (I Still Believe), albümleri milyonlarca satan, Altın Plak ödüllü müzisyen Jeremy Camp’in hayatını anlatıyor. Jeremy müzisyenlik kariyerinde hızla yükselirken Melissa’ya âşık oluyor ve uğruna her şeyi hiçe sayabileceği bu kadın, günün birinde hastalanıyor. Aşka İnan, sevginin sınandığı ve etkileyici müziklerin yer aldığı bir yapım.

İyilik bir dalga gibi yayılır

Son yılların başarılı sinemacılarından Lone Scherfig tarafından yazılıp yönetilen ve Berlin’de Altın Ayı için yarışan Yabancıların Nezaketi (The Kindness of Strangers), New York’ta kesişen hayatları beyazperdeye taşıyor. Umut dolu hikâyede, tesadüfen bir araya gelen kişilerin en büyük ortak noktası sevgi. Karşılık beklemeden yapılan iyiliğin dalga gibi yayılacağını anlatan yapım, büyükşehir yaşamını gözler önüne seriyor.

Gizem sevenlere

Oscar ödüllü aktris Helen Hunt’ın başrolünde oynadığı korku-gerilim türündeki Seni Görüyorum (I See You), 10 yaşındaki çocuğun ormanda kaybolmasını araştıran bir dedektifi ve ailesinin yaşadıkları sıra dışı olayları anlatıyor. Rahatsız edici ve garip olaylar ardı ardına sıralanırken, dedektif konunun üzerine gidiyor. Daha önce de benzer bir vakanın yaşandığının keşfedilmesiyle gizem büyüyor.

Paramızı geri alacağız

Arjantin ve İspanya ortak yapımı suç ve komedi türündeki Kahramanca Kaybedenler’de (Heroic Losers), Alsina isimli kasabada yaşayan bir grup insan, birikimlerini banka yöneticilerine kaptırdıklarını öğrenince kolları sıvıyor. Örgütlenen kasaba halkı heyecanlı bir mücadeleye girişiyor, sosyo-kültürel yapı ekrana yansıyor, film boyunca komik olaylar sıralanıyor.

Zamana karşı yaşam savaşı

İsveç, Norveç ve Belçika ortak yapımı Dipte (Breaking Surface), zamana karşı verilen bir yaşam savaşını izleyiciyle buluşturuyor. İki kadın, Ida ve Tuva, ıssız bir yerde dalış yaparlarken yaşanan kazayla, Tuva su altında sıkışıyor. Ida’nın da onu kurtarmak için acele etmesi gerekiyor. Joachim Hedén tarafından yazılan ve yönetilen yapım, yüksek gerilimiyle dikkat çekiyor.

İspanya’da iç savaş yılları

Oscar ödüllü İçimdeki Deniz filminin yönetmeni Alejandro Amenábar imzalı Savaşın Gölgesinde (While at War), 1936 İspanya iç savaşını ve gerçek bir yaşam öyküsünü anlatıyor. Ordu ayaklanmasına destek veren yazar Miguel de Unamuno’nun hayatını izleyiciyle buluşturan yapım, Diktatör Franco rejimine karşı yürütülen mücadeleyi gözler önüne seriyor. Film, Goya Ödülleri’nde beş ödül kazandı.

Kıtaları aşan sevgi

Aşk Sınır Tanımaz (Sweetness in the Belly) ile küçük yaşta kimsesiz kalan Lily Abdal’ın hikâyesi ekranlara geliyor. Afrika’dan İngiltere’ye sığınmacı olarak giden Lily, Londra’da insanları aileleriyle tekrar bir araya getirmeyi amaç edinen Müslüman Mülteciler Topluluğu’yla birlikte yaşıyor. Lily, günün birinde âşık oluyor. Etiyopyalı sinemacı Zeresenay Mehari tarafından çekilen filmin başrolünde ABD’li yıldız oyuncu Dakota Fanning var.

Güneş batarken başlayan aşk

Bella Thorne ve Patrick Schwarzenegger ikilisinin başrollerinde yer aldığı Akşam Güneşi (Midnight Sun) sınır tanımayan bir aşk öyküsünü izleyiciyle buluşturuyor. Tedavisi olmayan güneş alerjisi nedeniyle yalnızca akşamları evden çıkabilen Katie Price, günün birinde çocukluk aşkı Charlie Reed ile karşılaşıyor ve ikilinin arasında engellere meydan okuyan bir ilişki başlıyor. Yapım, 1 Temmuz’da Tivibu ekranlarında.