Son dönemde akıllı telefon sektöründe gözler, Huawei Mate 30 ve Google Pixel 4’e çevrilmiş durumda. Ancak, Xiaomi cephesinde de bir hareketlilik var. Mate 30 tanıtıldıktan hemen sonra yani 24 Eylül tarihinde düzenlenecek olan etkinlikte Xiaomi Mi 9 Pro ve Mi Mix 4 modelleri tanıtılacak.

Bu iki telefonun yanı sıra şirketin MIUI 11’i yayınlaması ve yeni Mi TV modelini tanıtması bekleniyor. Gelin, şimdi Xiaomi’nin yeni telefonları hakkında ortaya çıkan detaylara birlikte göz atalım.

Xiaomi Mi 9 Pro ve Mi Mix 4 tanıtım tarihi

Pro ifadesinden de anlaşılabileceği üzere hali hazırda piyasada olan Xiaomi Mi 9’un daha gelişmiş versiyonu olan Xiaomi Mi 9 Pro, 6.39 inç büyüklüğünde Super AMOLED ekrana ev sahipliği yapacak. Qualcomm’un yeni Snapdragon 855 Plus işlemcisinin güç vereceği telefon, 4.000 mAh kapasiteli bataryadan besleniyor.

Bunlara ek olarak Xiaomi tarafından kısa süre önce tanıtımı gerçekleştirilen, 30W Mi Charge Turbo kablosuz şarj teknolojisi bu telefonda kullanıcılara sunulacak.

Benzer şekilde Snapdragon 855 Plus’ın güç vereceği Xiaomi Mi Mix 4’te, QHD çözünürlükte bir ekran yer alırken bu ekranın boyutu şimdilik bilinmezliğini koruyor. Cihazın arka tarafında 108 Megapiksel çözünürlüğündeki Samsung ISOCELL Bright ana kameraya telefoto ve geniş açılı sensörler eşlik edecek.

Bazı raporlarda telefonun Mi Mix Alpha olarak adlandırılacağı da iddia ediliyor.

Kaynak: https://shiftdelete.net/xiaomi-mi-9-pro-ve-mi-mix-4-tanitim-tarihi