Google Pixel 4 ve Google Pixel 4 XL için ortaya çıkan sızıntılardan sonra yeni bir sızıntı haberi daha geldi. Teknoloji gündemini takip edenlerin merakla beklediği 5G teknolojisi, Geekbench sonuçlarına göre Google Pixel cihazlarında da yer alacak. Detaylar neler?

Google Pixel 4 XL 5G Geekbench sonuçları ortaya çıktı
2.84 GHz hızında çalışan ve sekiz çekirdekli bir işlemci olan Snapdragon 855‘den güç alan Google Pixel XL modeli, iletişim teknolojisi alanında en yeni altyapıyı sisteminde barındıracak. 8 GB‘a sahip olması beklenen 5G varyantının Geekbench sonuçları nasıl?

Google Pixel 4XL 5G geekbench sonuçları
Çıkış tarihi henüz belli olmayan bu cihazın rakipleri oldukça güçlü. Zira Google’ın karşısında Samsung Galaxy S10 5G, Samsung Galaxy Note 10+ 5G, LG V50 ThinQ 5G ve OnePlus 7 Pro 5G var. Gelecek sene Apple da 5G kervanına katılacak.

Google Pixel 4XL 5G
5G’nin veri indirme hızı mevcut 4G oranlarının 10 ila 15 katı olacak. Bu bağlamda indirilmesi 20 dakika süren bir filmin indirilme süresi saniyelere düşecek. Yeni nesil iletişim altyapısının önemli ekonomik katkılarda da bulunacağını söylemek yersiz olmaz.

Kaynak: https://shiftdelete.net/google-pixel-4-xl-5g-geekbench-sonuclari-ortaya-cikti